Facebook Pixel

Anne Sütünün Cilde Faydaları (10 Fayda, 2 Maske Tarifi)

Anne sütünün önemi insanlığın varoluşundan beri herkesin malumu. İçerisinde bulunan vitamin ve minerallar insan hayatı için oldukça önemlidir. Özellikle ilk 6 ayda bebeklerin muhakkak tüketmesi gerekmektedir. Doğumdan sonra bebeğin anne sütü tüketmesi, çeşitli hastalıklara karşı koruyucu kalkan görevi görmektedir. Son derece önem arz eden bu besini başka yönlerden de incelemek istedik. Biz bugün sadece bebekler için değil, her konuda mucize olan anne sütünün cilde faydaları noktasına değineceğiz.

Bu içeriğimizde anne sütü yüzü güzelleştirir mi? Yüzdeki lekelere iyi gelir mi? Yetişkinlerde ne işe yarar? Faydaları nelerdir? Gibi sorularınızı cevaplandıracağız.

Anne Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

anne sütünün cilde faydaları nelerdir

Anne sütü yetişkinlerde ne işe yarar? diye sordunuz. Biz de uzmanlarımızla birlikte üzerine çalıştık. Kalsiyum, demir, magnezyum ve bir çok vitamin açısından zengindir. Dolayısıyla yetişkinler için de oldukça faydalı olmaktadır. Anne sütünden yapılan maske, bir çok cilt problemini çözmekte yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Anne sütü cilt maskesi nasıl yapılır?  Anne sütü cilde nasıl uygulanır? Faydaları nelerdir? beraber bakalım.

 1. Anne sütü cildi gençleştirir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur.
 2. Ciltte oluşan yanık ve yara izlerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Güneş lekelerinin açılmasına yardım eder.
 4. Egzama, ürtiker gibi cilt döküntüsü oluşturan hastalıklara da iyi gelmektedir.
 5. Cildin temizlenmesine yardımcı olduğu için akne, sivilce, siyah nokta gibi oluşumları da iyileştirir.
 6. Tekrar sivilcelenmesine de engel olur.
 7. Göğüs ucu çatlakları da oldukça acılı olabilir. Anne sütü, çatlakların üzerine sürülerek hızla iyileşmesi sağlanmaktadır.
 8. Anne sütü cildi beyazlatır mı? diye sorduğumuzda da bu besinin cildimizi beyazlatma ve parlatma özellikleri olduğunu öğreniyoruz.
 9. Anne sütü kırışıklıklara iyi gelir mi? diye sorarsanız da cevap evet. Anne sütünün antiaging özelliği bulunmaktadır.
 10. Doğum lekelerine anne sütü oldukça iyi gelmektedir. Düzenli kullanımda lekelerin açıldığını farkedeceksiniz.

Anne Sütü Cilde Nasıl Uygulanır?

anne sütü cilt maskesi

Anne sütünün cilde uygulanması oldukça kolaydır. Size vereceğimiz maske tarifleri evde bulunan malzemelerle cildinize uygulanabilmektedir. Ayrıca maske yapmak istemezseniz de bir pamuk yardımıyla cilde press yaparak faydalanabilirsiniz.

Anne Sütü Cilt Maskesi Tarifi

 • 3 yemek kaşığı anne sütü
 • 3 yemek kaşığı bentonit kil
Yapılışı

Eşit oranda bentonit kili ve anne sütünü metal olmayan bir kapta karıştıralım. Tahta kaşık kullanalım. Macun kıvamına gelen maskeyi yüzümüze uygulayalım. 20 dakika bekleyip ılık suyla yıkayalım.

Bentonit kili nedir? diye sorduğunuzu biliyoruz. Bentonit kilini ve faydalarını anlattığımız içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yaptığımız maskemizi düzenli olarak uygulayarak anne sütünün cilde olan faydalarından yararlanabilmekteyiz.

Anne Sütü ile Peeling Maske

 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 5 yemek kaşığı anne sütü
 • yarım limonun suyu
Yapılışı

Bütün malzemeyi karıştırarak cildimize sürelim. Peeling işlemi olduğu için cildimize dikkatlice masaj yapalım. 10 dakika masaj yaptıktan sonra cildimizi ılık suyla yıkayalım.

Cildimizi ölü derilerden arındıran bu işlemi yaptıktan sonra anne sütüyle cildimizi silelim. Uyumadan önce uyguladığımız bu maske oldukça faydalı ve etkilidir. Bu mucize besinin bize kattıklarından faydalanmanız dileğiyle. Maske tariflerimizi yaptıktan sonra yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu