Miyom Bitkisel Tedavi Çözümleri

Miyom Nedir?

miyom bitkisel tedavi

Miyom için bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir? Tümörler iyi ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Miyom ise rahimde oluşan iyi huylu bir tümör çeşididir. Yapılan araştırmalar sonucunda üç kadından birinde miyom olduğu belirlenmiştir. Genellikle 30 ile 40 yaş arasında görülmektedir. Neden ve nasıl oluştuğu tam olarak bilinmemektedir. Bilinen gerçeklerden biri ise östrojen hormonunun miyomların büyümesini hızlandırdığıdır. Fazla kilolu olunması ve ailenin genlerinden de yatkınlık olmasının etkili olduğu düşünülmektedir.

Oluşmaya başladıkları andan itibaren belirgin semptomlar görülmemektedir. Ancak adet dönemlerinde şişlik veya karın ağrılarına neden olmaktadır. Bu semptomların yanında;

olarak da sayılabilir.

Miyomların büyüklükleri kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. İyi huylu olmasına karşın yaklaşık %1 oranında kötü huylu bir tümöre dönüşme ihtimali vardır. Çok hızlı bir şekilde ya da aniden büyüyen, şüpheli olduğu düşünülen miyomların tedavi edilmesi gerekmektedir.

Çok belirgin semptomları olmadığı için bir kontrol esnasında rastlantı sonucu fark edilebilmektedir. 35 yaşından sonra kadınların kontrollerini düzenli olarak yaptırılmalıdır.  Her miyom için tedavi uygulanmamaktadır. Bazı kadınlar için sadece düzenli olarak takip edilirken bazı kadınlarda ilaç kullanması gerekebilmektedir. Çeşitli durumlarda miyomlar küçülmemektedir. Dolayısıyla açık ya da kapalı ameliyatlar ile alınabilmektedir.

Son yıllarda bitkisel tedavi her hastalık için alternatif bir tedavi seçeneği olmaktadır. Miyom için de bitkisel tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Çünkü doğa çok zengin bir hazinedir ve henüz çözülemeyen çok sayıda sırrı saklamaktadır. Ameliyat olmak istemeyen ve miyomlarının küçülmesini isteyen kişiler faydalı bitkileri tüketebilirler. Burada en önemli nokta doğru miktarda kullanmaktan geçmektedir.

Miyom Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Karahindiba kökünden 3 yemek kaşığı alınır. Üzerine kaynatılmış 2,5 su bardağı kadar su eklenir ve kaynatılır. Yirmi dakika beklenir. Demlenen karahindiba sonrasında süzülür. Diğer bitkilerden farklı olarak üç aydan daha fazla içilmelidir. Ayrıca günde 3 kerede tüketilmelidir.

Bir tatlı kaşığı kadar dulavrat otu kökü bir bardak sıcak suyun üzerine eklenir. Karıştırıldıktan sonra demlenmesi için 20 dakika beklenir. Sonrasında ise süzdükten sonra içmeye başlayabilirsiniz. Günde sadece üç defa içilmelidir. Yaklaşık olarak da 4 ay kadar düzenli bir şekilde içilmelidir.

Süt ve Zerdeçal Miyom Küçülmesinde Etkili Midir?

Beslenmede süt çok önemli bir yere sahiptir. Kemik ve zihin gelişimi başta olmak üzere çeşitli faydaları vardır. Özellikle miyomlar üzerinde zerdeçal, kişniş ve triphlalanın kullanıldığı bir karışım olarak tüketilirse oldukça etkili olmaktadır.

Bir bardak sütün içerisine üç farklı baharat bir tatlı kaşığı kadar eklenerek karıştırılmalıdır. Günde ise iki kere içilmesi yeterli olmaktadır. Hazırlamadan önce bu baharatlardan birine alerjiniz olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Miyom Büyümesini Engelleyen Baharat: Tarçın

Bütün baharat çeşitleri içerisinde hem kokusu hem de tadı ile tarçın farklı özellikleri ile dikkat çekmektedir. Araştırmalar sonucunda sayısız faydaları içerisine miyomların büyümesini engellediği bulunmuştur. Tatlılardan yemeklere kadar tarçın mutlaka yenilmesi gereken bir besindir.

Miyom Bitkisel Tedavi İçin Diğer Şifalı Bitkiler

Her bitkinin özünde farklı bileşenler vardır. Fasulye, protein için önemli bir kaynaktır. Ayrıca miyomların büyümesine neden olan iltihapları azaltıcı etki göstermektedir. Özellikle miyomların tedavi sürecinde et yenmemesi gerekmektedir. Bunun yerine fasulye yiyerek protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Miyomların büyümesine neden olan başka bir hormonsa insülindir. Kepekli tahıllar insülin dengesini sağlayarak miyomların büyümesinin önüne geçilmektedir.

Şifalı bitkiler içerisinden sevdiklerinizi seçerek düzenli bir şekilde beslenme programınızda yer vermelisiniz. Kullanım süresi uzun olarak görülse de doğal yollar ile miyomların neden olduğu olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.

Tüm bu önerileri mutlaka doktorunuza ya da uzman bir hekime danışmadan tüketmeyiniz! Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle…

Exit mobile version