Netflix’de Yılbaşı İçin 5 Film Önerisi

Netflix’de Değişimi Konu Alan Yılbaşı Filmleri

netflix yılbaşı filmleri

Yeni yıl yaklaşırken, Netflix şimdiden etrafımızı yılbaşı ağacı gibi süslüyor. Dopdolu benzinli geyikleriyle gelen Noel Baba, film dünyasına da mucizeler getiriyor. Ökse otundan sıcak çikolatadan daha fazlası var. Herkes bir araya geldiğinde, küsler barıştığında ya da bireyler değiştiğinde seyirci istediğini alıyor. Filmi çeken de mutlu izleyen de. Dijital Platformlarda yeni yıl sezonu birden bire fenomen hale geldi. Noel Baba’nın maaşını 2 katına çıkarmak gerek, bacaya not bırakın! Sizler için değişimi ön plana çıkaran Netflix yılbaşı filmleri için 5 öneri listeledik. Sayfamızın yeni köşesi ve buradaki ilk yazımla sizleri karşılamak istedim. Bir bakalım, sıcak çikolata erimeden hangisi şeker ihtiyacınızı karşılayacak?

Netflix Yılbaşı Filmleri İçin 5 Öneri!

Yılbaşı için çam ağaçları satan dedelerine ait bir çiftlikte Haley, kardeşi ve yakın arkadaşları Carter ile çocukluklarını geçirmiştir. Aradan yıllar geçer. Haley, işkolik düğün planlayıcısıdır ve sevgilisi ile yoğunluktan birbirlerini sevecek vakitleri bile yoktur. Kardeşi ise nişanlısı ile evlenme planlarında değişiklik ister, çiftliğin ağaçlarının altında düğün yapmayı öne sürer. Tepetaklak olan tüm düşüncelerle birlikte Haley, kendini o çiftlikte bulur. Yeni sahibi ise çocukluk arkadaşları Carter’dır. Şansına arabası bozulan Haley, kardeşine yakışır bir düğün yapabilecek mi? Carter ile Haley’in kimyaları çarpışacak ve işler yolundan çıkacaktır. İşkolik bir kadın, değişebilecek midir?

Hani derler ya işi başından aşkın olanın, hırsı sırtındadır. Öyle bir karmaşanın içinde ve şehir sosuna batırılmış yaşam, kasaba yaşamına gittiğinde bazı şeyleri fark eder. Sevgiyi büyük yerde bulamayanlar, küçük şehirlerde arar. Peki ya Haley, kardeşinin düğünü, işi ve hayatı arasında sıkışıp kaldığı yerden çıkabilecek midir? Keyifli, üzmeyen, nostaljik bir çocukluk öyküsü sunan ve kasaba yaşamına uzak insanların mecbur kaldığındaki komedisi sizleri bekliyor. Sevmek için ökse otunu beklemeyin!

Yönetmen: Fred Olen Ray

Oyuncular: Cristine Prosperi, Colton Little, Vivica A. Fox

Yıl-Ülke: 2018- ABD

Tür: Romantik

Birbirinden  ünlü ve sevilen bir kadronun başında Dolly Parton var. Değişim hikayelerinin ve Noel’in aranan isimlerinden olduğunu bildiğimiz bir zamanda imdada yetişti. Kasabanın yıkılıp yerine alışveriş merkezinin yapılacak olması, halkı galeyana getirir. Ayaklanan sakinlerin huzurunu koruyan meleklerimiz, eski aşkından kalan sırları ve kötü olmayı tercih eden yaşlı kadının hayatı, nasıl değişecektir. Dolly Parton dokunuşlarının parfüm gibi üstünüze sinebileceğini unutturmayıp, size neler yapacaktır?

Stajyer Melek’den kötü kalpli kadına ve yaşlısından çocuğuna kadar unutulmamış bir değişime tanıklık edeceksiniz. Aşk, entrika ve kar üçlüsünün noel babanın çantasında tüy oluşu için geç değil. Müzikalin, diğer işlere göre sözlerden ön plana çıktığı masalsı bir hikayeye göz atın.

Yönetmen: Debbie Allen

Oyuncular: Dolly Parton, Jeanine Mason, Christine Baranski,Treat Williams

Yıl- Ülke: 2020- ABD

Tür: Müzikal

Gazetecilikte ön plana çıkmak isteyen ve sektörde başarı göstermesine izin verilmeyen Amber, Aldovia’ya gider ve kraliyete girmek için Prenses Emily’nin öğretmen rolünü üstlenir. Şu koca dünyada kral olmak istemiyorum u dert edinen, herkese bu dertle mücadele ettirsin diye ağıtlar yaktığınız, kıskanılacak yaşama sahip olan Richard’ın gerçek yaşamına dair bilgilerinde aşk mı iş mi derken; ortalık yangın yeri!

Bir kraliyete o kadar rahat mı girilir, bilinmez fakat hikayeden şaşmayalım, yeni yıla yaklaşırken ağzımızın tadını kaçırmayalım halinden kendinizi alamayacağınız, kraliyetteki dertlere ve kurallara  yeni bir bakış açısı sunan 3 serilik bir film. Dördüncüsü gelir mi bilinmez ama gelse de fena olmaz!

Yönetmen: Alex Zamm

Oyuncular: Rose Mclver,Ben Lamb, Honor Kneafsey, Alice Krige

Yıl: 2017- ABD

Tür: Romantik – Komedi

Bir tek şu dünyada Kibritçi Kız’a mı mutlu son yazamadık diye hayıflanmaya devam ettirecek, ama küllerinden eski masallar doğacak işlerden birini hatırlatmaya gönül veren Külkedisi Masalı, diğer çevirilerinden farklı bir yöne evrilmeye ışık tutuyor. Noel temasıyla hayatımıza sirk yaşamını eksik etmemeye tepinen ve para kazanmaya çalışan Kat, üvey annesi Deidra ve iki kızı ile yaşamaktadır. Wintergarden ailesinin balo daveti ve Kat’in müzisyen olma tutkusu arasında mekik dokuyan bir yaşam, gururla sunulmakta.

Yıl- Ülke: 2019- ABD

Yönetmen: Michelle Johnston

Oyuncular: Laura Marano, Gregg Sulkin

Tür: Müzikal- Romantik

Vanessa Hudgens’ı telefonla aradığınızda ulaşamıyorsanız, bilin ki Noel filmi çekiyordur. 14. Yüzyılda şövalye olmaya çalışan, bu kadar da zor olmamalı be hayat; atlar gidecek faytonlar kalkacaktan haberi olmayan garibimiz Sir Cole, bir perinin lafıyla hareket edersek olacağı bu ama geliyor gelmekte olanı da aklından çıkarmayarak 21.Yüzyıl’a yani günümüze gelen Sir Cole, sütten ağzı yansa da yoğurtları yere döken, kalbi kırık aşık lise öğretmeni Brooke ile karşılaşır. Yılbaşı arifesinde görevini bulmaya çalışan Sir Cole, şövalye olup tarihin tozlu sayfalarında 25. Bölümde kendine parantez mi açtıracaktı, yoksa eski defterleri ben geride bırakalım, periye teşekkür edelim birbirimizi sevelim mi dedirtecekti? Zamansız aşkların, tam zamanında hikayesi sizleri bekliyor.

Yönetmen:  Monika Mitchell

Yıl- Ülke: 2019- ABD

Oyuncular: Vanessa Hudgens, Josh Whitehouse, Harry Jarvis

Tür: Komedi

Holidate, Prenses Switch, Noel Mirası filmlerine ve kendinize iyi bakmayı unutmayın.

Film Eleştirmeni Selim ŞENTÜRK

Exit mobile version