Facebook Pixel

Kuş Filesi İçin En Doğru Adres! (Tüm Detaylar)

Kuş filesi sistemleri, önceleri yalnızca sanayi tesislerinde kuş girmesini ve iş sağlığı sorunlarını engellemek için kullanılmıştır. Kuşların girmesini engellemeye karşı bir önlem olarak bulunmuştur. Günümüzde evlerin balkonları ve pencerelerinden sosyal tesislere kadar birçok yerde kullanılmaktadır. Kuş filesi ne işe yarar ve nerelerde kullanılır, fiyatları nelerdir? gibi sorularınız için detaylı bir araştırma yaptık.

Kuş önleme filesi sistemleri, kuş istilası tehlikesi taşıyan herhangi bir alana gerilebilir. Yeni geliştirilen farklı renk, boyut ve uygulama seçenekleri ile oldukça estetik görünüme de sahip bir güvenlik önlemidir. Özellikle balkon ve pencere kuş filesi olarak kullanıma sunulmuştur. Bu önlemler son yıllarda evlerde geçirdiğimiz zamanın da artmasıyla oldukça popülerleşmiştir. Balkonlara ve pencerelere de gerilen bu ağların özelliklerini, nasıl monte edilebileceğini bu yazımızda sizlere anlatacağız. Satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve bu koruma filelerini nereden satın alabileceğinizi öğrenmek için mutlaka yazımızı okuyun!

Neden Kuş Önleme Filesi Kullanmalıyım?

Neden kuş önleme filesi kullanmalıyım, bunun yerine başka bir yöntem kullansam daha iyi olmaz mı?” dediğinizi duyar gibiyiz. Gelin evlere, sosyal tesislere ve fabrikalara kuş girmesini engellemenin en akılcı yolunu inceleyelim. Neden bu sistemi kullanmalıyız? 3 başlık halinde özetleyelim.

Balkon Kuş Filesi

balkon kuş filesi

 • Kuş filesi balkona takıldığı zaman hava akışını kesmez.
 • Aynı zamanda görüntüyü de kapatmayacak göz aralıklarına sahiptir.
 • Bunun aksine sürgülü camları veya kepenkleri kapattığınızda hava akışını da kesersiniz.
 • Hava girişini sağlamak için camı açtığınızda kuş tünemesi tehlikesi tekrar ortaya çıkar.

Dört Mevsim Kullanımı

Kuş filesi bütün hava koşullarında sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Güneşin altında, dondurucu soğuklarda, yağmurlu havalarda yıpranmayan ve dayanıklılığını koruyan bir sistemdir. 4 mevsim tercih ederek en uzun ömürlü kuş engelleme önlemini kullanabilirsiniz.

İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri

 • Aynı zamanda kuş filesi %100 polyamid ipten üretilmektedir.
 • Antibakteriyel özelliğe sahip olan bu fileler, fabrikalarda işçi sağlığını etkileyecek kuş kaynaklı birçok etkenden korur.
 • Yağmurlu havalarda kendiliğinden temizleneceğinden sürekli söküp yıkamanız gereken bir sistem değildir.
 • En az 1.5 mm kalınlığı ve yüksek mukavemete sahip hammadde içeriği bulunmaktadır. Kuşların delemeyeceği bu sistem ile gözünüz arkada kalmaz.

Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu sistem güvercin, karga, serçe gibi birçok kuş türünün balkonlarda veya fabrikalarda tünemesini engeller. Tabi satın alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bunlar;

 • En önemli şey filenin hangi tür ipten yapıldığıdır. Fileyi satın alacağınız firmaya bu soruyu yöneltmeniz büyük önem taşır.
 • Genel bir kural olarak polipropilen veya polyester gibi malzemelerden üretilen filelerden uzak durmalısınız. Bu hammaddeler ile üretilen güvenlik ağları hem daha az çekme gücüne hem de kısa ömüre sahiptirler.
 • Özellikle fabrika kapıları ve balkonlar gibi yerlerde %100 polyamid hammaddeden oluşan file kullanılmalıdır.
 • Sürekli açık havaya ve güneşe maruz kalan ortamlarda malzeme çok önemlidir. %100 Polyamid hammaddeden üretilen kuş önleme filesi kullanmak uzun vadede güvenliğinizi garanti altına alır.
 • Bu yüksek mukavemetli hammadde ile üretilen ürünü tercih etmeniz, filenin yırtılması veya sökülmesi gibi masrafları da ortadan kaldırır.
 • Ayrıca balkon kuş filesi olarak kullanacağınız filelerin ip kalınlığı ve göz aralığı da belirli standartlarda olmalıdır. Örneğin 2 cm göz aralıği ile 1.5 mm kalınlıkta ip ile üretilen kuş filesinden serçeler dahi giremez.

Bu noktalara dikkat ederek uzun vadeli bir iş sağlığı ve güvenliği çözümü uygulamış olursunuz.

Kuş Filesi Fiyatları Nasıldır?

Bu ürünün fiyatı, uygulamanın yapılacağı alanın ebatlarına ve montaj da kullanılacak ekipman ve yöntemlere göre büyük değişiklikler göstermektedir. Satın alınacak firma ile doğrudan görüşülmelidir. Gerekirse montaj alanında ücretsiz keşif hizmetinden yararlanılarak tam bir fiyat çıkartılması en doğrusudur. Tabi ki satın almanın en hesaplı, en ucuz ve en güvenilir yolu imalatı yapan firmadan doğrudan online file satın almaktır.

Nerede Satılır ve Nereden Alınır?

örsan kuş önleme filesi

Türkiye’nin en büyük kuş önleme filesi üreticilerinden biri olan Örsan File’nin internet sitesine mutlaka bakmalısınız. En hesaplı ve en uzun ömürlü kuş engelleme sistemlerini Örsan File de bulabilirsiniz. Form doldurarak veya doğrudan arayarak hızlıca iletişime geçebilirsiniz. Sizin üretim tesisinize veya balkonunuza özel ölçülerde kuş filesi üretilmektedir. Montaj ekipmanlarını ve kolay montaj şemasını en kısa sürede adresinize kargolar. Ayrıca montaj esnasında zorluk yaşarsanız görüntülü görüşme ile ücretsiz teknik destek alabilirsiniz. Firmanın profesyonel montaj ekibinden de randevu alarak monte ettirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu