Facebook Pixel
Trend

İskambil Falı Detaylı Nasıl Bakılır?

Geçmişi çok eskiye dayanan iskambil kağıdı ile çok çeşitli oyunlar oynanmak için kullanmıştır. Ancak bu durum çok daha ileriye taşınarak iskambil falı olarak ortaya çıkmıştır. Zaman içerisinde de çok çeşitli fal çeşitleri keşfedilmiştir. Her fal çeşidinin kendine özgü özellikleri ile de dikkatleri çekmektedir. En çok merak edilen soruların başında ise iskambil falı nasıl bakılır sorusu ile karşılaşılmaktadır.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

iskambil falı

Fala bakmaya başlamadan önce alınan destenin içerisinde joker olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü kart sayısı ve kurallar düşünüldüğü zaman yanlış şekilde yorumlanmasına neden olabilmektedir.

İkinci en önemli nokta ise bakma amacınızdır. Yani 3 farklı amaç için bakılmaktadır. Bu amaçlar ise;

 • Birinci kartın anlamı aklınıza hemen gelen ve cevabını aradığınız soru için
 • Üçüncü kartta ise farklı olasılıklar söz konusudur. Şu anki bir durum için, geçmişte yaşanmış ya da gelecekte yaşanacaklar için
 • İkinci kartta kendiniz için, yakın çevrenizden arkadaş ve aile için bakılmaktadır.

Karar verildikten sonra fal bakılmaya başlanmaktadır. Destenin iyi bir şekilde karıştırılmasına da çok dikkat edilmelidir. İyice karıştırıldığına emin olunduktan sonra düşüncelerinizi neden baktığınıza odaklanmalısınız. Karıştırılan desteden 3 tane kart seçin. Üç kart içinde yorumlanmasını yukarı da belirttiğimiz şekilde düşünmelisiniz. Seçilen kartlarında anlamlarını düşünerek falınızı yorumlayabilirsiniz.

İskambil Falı Kart Anlamları

iskambil kart anlamları

İskambil falına nasıl bakıldığının dışında kart anlamları da çok önemlidir. Her bir kartın elementi bulunmaktadır. Maçanın elementi havadır. Dedikodu, sırlar, rekabet ve hayal kırıklıkları olarak yorumlanmaktadır.

Karo kartının elementi ise topraktır. Maddi durumlar ile de kariyer hakkında durumları temsil etmektedir. Sinek kartında ise ateş elementi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tutkunun, mutluluğunun, ve kariyeri temsil etmektedir. Genellikle de mutluluk ve başarı olarak yorumlanmaktadır. Kupa kartında ise element sudur. Duyguların, mutluluğun, aşkın ve dostluğun temsilidir. Mutluluk kartları olarak da adlandırılmaktadır.

İskambil falı için karıştırılan desteden çekilen kartlar sizin hayatınız ya da merak ettiğiniz bir cevap için yardımcı olacaktır. Destede yer alan kartların anlamları ise;

 • Maça as: Mutsuz bir son olarak yorumlanmaktadır. Başka bir ifade ile de talihsizlik denilebilmektedir.
 • Karo as: İyi değişimlerin habercisidir. Aşk ya da parasal konularda güzel günlerin geleceği ve bir değişimin habercisi olarak yorumlanmaktadır.
 • Sinek as: Hiç umulmadık bir anda finansal açıdan bir kazanım olacağına işarettir. Ancak iyi bir şekilde değerlendirilmemesi halinde de paranın çok hızlı bir şekilde biteceğini de göstermektedir.
 • Kupa as: Aşkın ve mutluluğun işaretidir. Bunun yanında da dikkat edilmesi şeklinde de devam etmektedir. Çünkü dikkat edilmemesi halinde her şey çok hızlı bir şekilde bozulabilecektir.
 • Maça 2: Aldatmanın ya da bir ayrılığın sembolüdür.
 • Karo 2: İş hayatında yeni ilişkilerin kurulacağını gösterir.
 • Sinek 2: kötü dedikodunun ve sorunların hedefe giden yola karşınıza çıkabileceği ifade eder.
 • Kupa 2: Samimi ve mutlu bir ilişkinin sembolüdür. Sevgili ya da nişanlı, eş olarak yorumlanmaktadır.
 • Maça 3: Bir sevgili ya da eşten ayrılmayı ifade eder.
 • Karo 3: Mahkeme ya da atama gibi kanuni bir durumu gösterir.
 • Sinek 3: Mutluluğun sembolüdür. Hem iş hem de özel hayatta olabilecek güzel haberler olarak düşünülmektedir.
 • Kupa 3: Bu kartın yorumunda diğer kartlar iyi ise mutluluk olarak, kötü ise de sevdiğiniz kişileri zor günlerin beklediği şeklinde yorumlanmaktadır.

Her bir kart için 10 kadar devam etmektedir. Her birinin anlamı da birbirinden farklıdır. Bu kartlar dışında maça vale kıskanç bir erkeği, maça kızı boşanmış bir kadını, sinek kız açık renkli saçlı özgüveni yüksek bir kadını gibi farklı farklı anlamların sembolize etmektedir.

İskambil Fal Çeşitleri

iskambil fal çeşitleri

İskambil falı denince kartların anlamlarından sonra ise fal çeşitleri gelmektedir. Her birinde kullanılan kağıt sayısından açılımına kadar farklı noktaları olmasından dolayı yorumlarda ona göre değişmektedir. Genellikle 32’lik deste ve 52’lik deste ile iki farklı şekilde olarak karşılaşılmaktadır. Adlarından da anlaşılacağı üzere destede yer alan kağıt sayılarına göre olmaktadır.

Çok uzun yıllardır bu kağıtlar ile fal bakılmaktadır. Yorumların doğru bir şekilde olabilmesi için kartların anlamlarına hakim olunması çok önemli bir yere sahiptir. Bakarken açılış sırasına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu iki fal çeşidinin yanında ise aşk fal açılımı bulunmaktadır. Fal çeşitleri içerisinde en çok bakılan çeşidi olarak bakılmaktadır.

Aşk Fal Açılımına Nasıl Bakılır?

Aşk fal açılımında ise destenin içerisinde yer alan kupa papazı ve sinek kız çıkarılarak deste güzel bir şekilde karıştırılmaktadır. Sonrasında ise üç farklı şekilde bölünmektedir. Üç parçanın her birinin en üstünde yer alan üç kart seçilerek yan yana dizilmektedir. Geçmiş, bugün ile gelecek olmak üzere iç farklı zamanı ifade etmektedir.

Sonrasında ise kendisi, ailesi ile gelecekte yaşanması istediği beklentiler için seçilmektedir. İskambil falı için 52 tane kart olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise bir yıl 52 hafta olduğu için her bir kart bir haftanın sembolü olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu