Facebook Pixel

Ombre Üstüne Boya: Detaylı Cevaplar!

Ombre üstüne boya tutar mı sorusu kimi zaman ombre yaptırmış olan kadınların kafasını kurcalıyor. Saçlarına daha önceden ombre uygulaması yaptırmış olanlar, saçlarının uzaması ve modelin bozulması sebebi ile ombre üstüne boya yaptırmak isteyebiliyor. Daha doğal renklere yönelmek isteyenler düz bir renk tercih edebiliyor ya da eskimiş ombrelerinin üstüne tekrar ombre yaptırabiliyor. Düz renk olarak ombre üstüne boya zaman zaman zor bir işlem olarak adlandırılıyor. Dolayısıyla artık saçlarını düz bir renk olarak kullanmak isteyen kadınlar ombre üstüne düz boya nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak ediyor. Ancak bu işlem doğru şekilde uygulandığında sanıldığı kadar zor bir işlem olarak görünmüyor. Ombre üstüne boya hakkında merak ettikleriniz hakkında daha geniş bilgiye web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Ombre Nedir?

ombre nedir

Son yıllarda oldukça popüler olan saç renklendirme işlemlerinden biri de ombre olarak karşımıza çıkıyor. Ombre, temel olarak saç renginin dipten uca daha açık bir renk halini alması işlemi olarak tanımlanıyor. Ombre işlemi için genellikle daha koyu diplerden sarı renk uçlara geçiş şeklinde bir saç rengi kullanılıyor olsa da çok daha farklı ombre saç modelleri görmek de mümkün. Saç uçlarına doğru kızıl, siyah, kumral, yeşil, mavi, pembe ya da mor gibi pek çok renk kullanılabiliyor. Daha önceden ombre yaptırmış olanlar kimi zaman bu saç modelinden sıkılıp ombre üstüne boya yaptırmak isteyebiliyor. Ombre modeline devam etmek isteyenler ise ombre üstüne boyayı yine ombre şeklinde yaptırabiliyor. Saçta koyu ve daha açık olarak iki farklı renk tonu kullanılmasından dolayı ombre üstüne boya yaptırmak kimi zaman kadınları korkutabiliyor. Ombre üstüne boya yaptırmak isteyenler özellikle düz renk bir boya tercih edeceklerse saçların tümünde aynı renk tutar mı endişesi yaşıyor. Ancak bunun için endişelenmenize gerek yok. Doğru bir şekilde boyar ve doğru bir renk kullanırsanız daha önceden ombre yaptırmış olduğunuz saçlarınızın rengini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Ombre Nasıl Yapılır?

Sıklıkla kullanılan ve son yıllarda yaygınlaşan saç renklendirme uygulamalarından biri olan ombrenin nasıl yapıldığı da merak edilenler arasında. Genel olarak uçlara doğru tonu açılan saç renklerinin tercih edildiği biliniyor. Bu işlem için öncelikle saçlarınızın bir kısmının ombre tekniği kullanılarak ayrılması ve rengin açılması sağlanıyor. Saç renginin açılması konusunda pek çok renk açıcı kullanılabiliyor. Daha sonra ise rengi açılan kısımlar istenilen tonda boyanarak kişinin ton geçişli bir saç rengine sahip olması sağlanıyor. Ombre uygulamaları arasında en popüler olanı ise daha doğal bir geçiş sağlayan ombre modelleri olarak karşımıza çıkarken; ombre yaptırmak isteyenlerin çoğunlukla saçım yanar mı ya da yıpranır gibi gibi sorulara cevap aradığı biliniyor. Ancak doğru bir şekilde yaptırılan ombre işlemleri saça herhangi bir zarar vermiyor. Ombre yaptırmak istiyorsanız işini bilen bir kuaföre uğramanızda fayda var. Kısa bir araştırma ile bulunduğunuz şehirde kaliteli ombreler yapan bir kuaför bulabilmeniz mümkün. Ombre yaptırdıktan sonra saç diplerinin çıkması ile birlikte ise kimi zaman kadınlar bu modelden sıkılıp ombre üstüne boya işlemi yaptırarak saç renklerini değiştirmek isteyebiliyor. Ancak saç rengindeki ton farkından dolayı düz renk saçlara sahip olmak isteyenler için ombre üstüne boya yapmak endişelendirici bir durum olabiliyor. Ombre üstüne boya işlemini yeterli bilginiz varsa kendiniz yapabilir ya da uzman bir kuaförden yardım alabilirsiniz. Ombre üstüne boya işlemi konusunda yaptırmak istediğiniz renk de büyük önem taşıyor. Ombre üstüne boya konusu hakkında merak ettiklerinizi siteden inceleyebilirsiniz.

Ombre Üstüne Boya Yapılır Mı?

ombre üstüne boya yapılır mı

Daha önce ombre yaptırmış ancak bu saç modelinden sıkılmış olan kişiler zaman zaman ombre üstüme boya yaptırmak isteyebiliyor. Bu konuda en çok sorulan sorulardan biri ise ombre üstüne boya yapılır mı sorusu olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda verilebilecek cevap kesinlikle evet. Yaptırmış olduğunuz ombrelerin eskidiğini düşünüyorsanız üzerinde yine aynı şekilde ombre yaptırmanız ya da ombre modelinden sıkıldıysanız ombre üstüne boya yaptırabilmeniz mümkün. Ombrelerinizin üzerinde yapacağınız boyama işlemini kendiniz geçrekleştirebilir ya da bir kuaför salonuna giderek saçlarınızı istediğiniz renge döndürebilirsiniz. Kendiniz boyamak istiyorsanız saç boyamak konusunda en azından temel bilgilere sahip olmanız gerekmekte. Bunun yanı sıra evde kendi başınıza saç boyamak düşünülenden daha zahmetli bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Eğer saçlarınızı ilk kez kendiniz boyayacaksanız öncesinde kısa bir araştırma yapmanızda fayda var.

Ombre Üstüne Boya Tutar Mı?

Ombrelerini değiştirmek isteyen kadınların en çok sorduğu sorulardan biri de ombre üstüne boya tutar mı sorudur. Ombre üstüne boya yaptırmak isteyen kadınlar elde etmek istedikleri rengin tüm saç üzerinde eşit bir şekilde tutup tutmayacağı konusunda büyük endişe duyuyor gibi görünüyor. Aslında ombre üstüne boya elbette tutar. Ancak bunun için saçlarınızı boyamak istediğiniz rengin tonu ve boyama işlemini nerede yaptıracağınız da büyük önem taşıyor. Düz bir renk olarak saç diplerinizden daha açık bir renk yaptırmak istiyorsanız saç diplerinizin rengini açtırmanız gerekebilir. Saç rengi açma işlemini evde yapmak oldukça riskli olarak görünüyor. Saç açma işlemi yapılırken bu işlemin doğru bir şekilde yapılması saçların sağlıklı kalabilmesi açısından büyük önem taşıyor. Aksi takdirde saçlarınızın yanma ihtimali bulunuyor. Dolayısıyla ombre üstüne boya yapmak için saç diplerinizden açık bir renk tercih etmeyi düşünüyorsanız bunu evde yapmanız önerilmiyor.

Ombre Üstüne Düz Boya Yapmak

ombre üstüne düz boya yapmak

Daha önceden yaptırmış olduğunuz ombrelerin üzerine boya yapmak mümkün görünüyor. Eğer saçlarınız için düz bir renk tercih etmeyi düşünüyorsanız ombre üstüne boya işlemi için seçmiş olduğunuz rengin oldukça önemli olduğunu söylemek mümkün. Eğer düz bir renk tercih etmeyi düşünüyorsanız ve açık renklere yönelmek istiyorsanız bunun için saç diplerinize açıcı işlemi yapmanız gerekebilir. Saç rengi açma işleminin doğru şekilde yapılması ise oldukça önemli olarak karşımıza çıkıyor. Eğer renk açma işlemi doğru şekilde yapılmazsa saçlarınız yanabilir ya da turunculaşabilir. Turunculaşan saçların üzerine istediğiniz tonda bir rengi uygulamakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla ombre üstüne boya yaptırmak için açık bir renk tercih etmek istiyorsanız bir kuaför salonunda yaptırmanız önemli. Doğal saç renginize daha yakın olan daha koyu renkleri ise ister kuaför salonunda yaptırabilir isterseniz de kendiniz evde yapabilirsiniz. Ombre üzerine boyama işlemi hakkında gerekli bilgiye siteden ulaşabilirsiniz.

Ombre Üstüne Boya Nasıl Yapılır?

Ombre saç modelinin üzerine düz bir renk yapmak istiyorsanız bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Eğer tercih etmek istediğiniz renk doğal saç renginize yakın ya da koyu bir renk ise ombre üstüne boya işlemini kendiniz evde yapabilirsiniz. Ancak söz konusu ombreler olunca asıl mesele saçların rengi daha açık olan sarı kısımları olarak karşımıza çıkıyor. Sarı saç üstüne boya yapmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Açık bir renk olmasından dolayı sarı saç rengi üzerine yapılan boyaların kolay aktığı biliniyor. Ombre üstüne boya yapmak istiyorsanız ve bu işlemi evde gerçekleştirecekseniz öncelikle sarı rengin doğru şekilde kapanabilmesi için zengin kahverengi saç renklerinden birine yönelmeniz öneriliyor. Aksi takdirde kahverengi tonlarında boyamak istediğiniz saçınızda eşit bir ton yakalayamayabilirsiniz. Her ne kadar zengin bir kahverengi kullanmış olsanız da ilk kez sarı saç üzerine yapmış olduğunuz boyama işlemi kısa süre içerisinde akabilir. Bu durumda saçlarınızı yine aynı renk boya ile bir kez daha boyamanız gerekebilir. Ancak boyama işlemlerini art arda yapmamanız sağlıklı saçlara sahip olmanız açısından oldukça önemlidir. Bunun için birkaç kez boyamanız gerektiğinde saç boyama işlemleriniz arasında geçen sürenin minimum 2 hafta olmasına dikkat etmeniz önem taşımaktadır.

Kaynak: https://anneysek.com/ombre-ustune-boya-yapilir-mi/

Kaynak
Anneysek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu