Facebook Pixel

Filtreli Duş Başlığı Kullanmanın Vücudumuza Olumlu Etkileri

Günümüzde hayatımızın her alanında kullandığımızın suyun kalitesi yaşam kalitemizin temelini oluşturmaktadır. İçtiğimiz suyun kalitesi kadar, duş aldığımız esnada cildimize değen suyun kalitesi de direkt olarak sağlığımızı etkilemektedir. İşte bu noktada filtreli duş başlıkları devreye giriyor! Günlük rutinimizin en büyük parçası olan duş ve banyo rutininde filtrelenmiş ve sağlıklı su kullanabilir ve en kısa vadede vücudunuz üzerindeki olumlu etkilerini keşfedebilirsiniz.

 

Shift Filtreli Duş Başlığı, suyun içerisinde bulunan kloru, ağır metalleri ve diğer zararlı potansiyel bakterileri filtreyelerek temiz suya ulaşmanıza yardımcı olur. Bu yazıda ise sizler için filtrelenmiş suyun kalitesini nasıl iyileştirdiğini ve bunun vücudunuz üzerindeki olumlu etkilerini detaylı bir şekilde mercek altına aldık!

Deri Sağlığınız İçin Filtrelenmiş Su Tercih Edin

Filtrelenmiş duş başlıklarının sağlığınız üzerindeki etkilerinden ilki şüphesiz ki deri sağlığıdır. İnsan cildini uzun vadede tahriş edebilecek ya da alerji oluşturabilecek zararlı maddelerin filtrelenmesi ile musluk suyunun kalitesi optimize edilir. Özellikle standart musluk suyunda fazlasıyla bulunan klor, deride kuruluk yapan hatta tahrişe hassasiyete neden olan ağır bir kimyasaldır. Shift Filtreli Duş Başlığı ise bu kimyasalın cildinize temas etmesini önleyerek duş alırken cildinizin daha yumuşak ve nemli kalmasını sağlar. Aynı zamanda filtrelenmiş duş başlığı cildinizin doğal olarak ürettiği ve sizin için sağlıklı olan yağlarla birlikte ihtiyacınız olan sebum dengenizi korumanıza yardımcı olur.

Sağlıklı Saçların Temeli, Filtreli Duş Başlığı

Sağlıklı ve temiz su kullanımı sağlıklı saçlar için saç bakım ürünleri kadar büyük bir öneme sahiptir. Filtrelenmemiş suyun saçınıza duş esnasında düzenli olarak teması, saçlarınızda kuruluk, kırılma ve matlaşma gibi problemlere yol açabilir. Saç bakım ürünlerine ayırdığınız zamanı ve bütçeyi filtreli duş başlığı ile desteklerseniz saçlarınızdaki değişimi kısa vadede fark edeceksiniz.

Temizlenen ve filtrelenen su, klor gibi zararlı maddelelerin suyun içerisinden temizlenmesiyle saçların daha yumuşak ve parlak kalmasını sağlar. Bunun yanı sıra saçın doğal yağlarını koruyarak kuruluğun de önüne geçtiği için saç derisi tahrişi ve kepek gibi istenmeyen durumlar da minimize olacaktır. Daha sağlıklı, gür ve parlak saçlar için Shift Filtreleri Duş Başlıklarını keşfedebilirsiniz.

Solunum Yolu Sağlığınız İçin Filtreli Duş Başlığı

Duş esnasında oluşan buhar ve soluduğunuz hava solunum yolu sağlığınız için oldukça önemlidir. Filtresiz, ağır metallere ve potansiyel olarak zararlı bakterilere sahip olan musluk suyunun oluşturduğu buharı her duş aldığınız sırada soluyarak uzun vadede solunum yollarınızın tahriş olmasına ve bu durumla ilgili rahatsızlıklara neden olur. Özellikle astım gibi halihazırda bilinen solunum yolu rahatsızlığınız varsa filtreli duş başlığı sizin için hayati bir önem taşımaktadır.

 

 Filtrelenmiş Su İle Gözenek ve Sivilce Temizliği

Gözenek temizliği ve sivilce kontrolü en yaygın cilt problemlerinden biridir ve filtrelenmiş su bu konuda da cilt bakımınızı olumlu anlamda etkiler. Suyun içerisinde yer alan çoğu madde, cildin doğal sebum dengesini bozduğundan dolayı sık sık cilt problemleri yaşamanıza neden olmaktadır. Zaman içerisinde duş başlığının içerisinde biriken kirler gözeneklerin tıkanmasına ve iltihaplı akne oluşumuna neden olmaktadır. Filtrelenmiş su kullanımı cildinize suyun en temiz haliyle temas etmesini sağlayarak gözeneklerin daha temiz kalmasını sağlar. Temiz ve tıkanmamış gözenekler ise cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Aynı şekilde musluk suyunda bulunan irritan maddelerin azalmasıyla birlikte ciltteki tahriş azaltılarak yüzünüzde ve vücudunuzda mevcut bulunan aknelerin de iyileşme süreci hızlanacaktır.

Daha temiz ve aknesiz bir cilt için Shift Filtreli Duş Başlıklarını kullanarak cilt güzelliğiniz için gerekli olan temeli oluşturacak ve daha sağlıklı bir görüntü elde edeceksiniz!

Shift Filtreli Duş Başlığı İle Alerji Ve Hassasiyetlerde Azalma

Filtrelenmiş Duş Başlığının sağladığı bir diğer alan ise alerji ve hassasiyetlerde azalmadır. Filtreli duş başlıkları, suyun içerisindeki klor, kloramin ve diğer potansiyel alerjenler gibi zararlı madellerin miktarını büyük ölçüde azaltarak alerji semptomlarını hafifletir. Bu yüzden kuru ve hassas bir cil yapısına sahipseniz duş ve banyo rutinlerinizde filtrelenmiş su tercih etmelisiniz. Daha az irritan maddenin cildinize temas etmesi, duş sonrası oluşan kızarıkların, dökülmelerin ve kaşıntıların önüne geçerek daha keyifli ve kaliteli bir duş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur.

 

Shift ile Daha Sağlıklı Bir Banyo Rutinine Adım Atın

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi filtreli duş başlıkları, duş rutininizi sıradan bir aktiveden öteye taşımanıza ve daha sağlıklı bir rutin oluşturmanıza yardımcı olur. Shift filtreli duş başlıkları sayesinde, duş alırken vücudunuzun gerçek bir iyileşme ve yenilenme sürecine girdiğini ve cildinizin nefes aldığını hissedeceksiniz. Cildinizin doğal nemini koruyan, saçlarınızın canlılığını geri kazandıran ve daha sağlıklı nefes almanıza yardımcı olan bu duş başlıkları ile sağlığınızı destekleyin ve kendinizi şımartın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu