Facebook Pixel

Gtos Terapi (Ağrılar İçin %85.6 Başarı Oranı)

Terapi, gerekli eğitimlerini tamamlamış uzmanlar tarafından yapılan bir keşif ve tedavi sürecidir. Psikoterapi yapan psikolog ve psikiyatrların yanısıra fizik tedavi uzmanları tarafından da çeşitli terapiler uygulanmaktadır. Fizyoterapistler, ağrı problemleri, romatizma, spor sakatlanmaları, kırıklar, fıtık vb. bir çok konuda destek alabileceğimiz uzmanlardır. Fizyoterapiyle ilgili son dönemde en çok ilgi gören konulardan biri GTOS terapidir. Gelin gtos terapi nedir, nasıl uygulanır, zararları var mı birlikte inceleyelim.

Gtos Terapi Nedir?

gtos terapi nedir

GTOS Terapi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr. Çetin Gürses tarafından geliştirilmiştir. Etkinliği Boston Üniversitesi’nin 25.11.1999 tarihli raporu ile onaylanmıştır. Bununla birlikte nöromusküler ağrı üzerine 21. Yüzyıl tedavi metodu olmaya aday gösterilmiştir. Özellikle kas iskelet sistemi problemlerinde uygulanan, etkili ve kalıcı çözüm sağlayan bir terapi yöntemidir.

Tüm yumuşak dokularda oluşan ağrı-spazm-ağrı kısır döngüsünü spazmı çözerek kırar. Ağrıyı, hareket kısıtlılığını ve ikincil problemleri ortadan kaldıran bir metottur. 

Gtos Terapi Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda hızla yayılan bel boyun fıtığı, fibromyalji, migren, tuzak nöropatiler, omuz, diz ağrısı gibi kas iskelet rahatsızlıklarında kullanılan bir yöntemdir. Bu konuda eğitim almış uzman fizyoterapistler tarafından uygulanır. Özellikle her yaşta ortaya çıkabilen fıtık için bu terapi mutlaka denenmelidir. Fıtık ameliyatı olmak isteyenlerin, ameliyattan önce mutlaka bir fizyoterapistle görüşüp, gtos terapi hakkında bilgi almaları gerekmektedir.

Uygulamada hedef bölgeye doğru bası ve frekansı uygulamak esastır. GTOS Terapi iğne, ısı, ışın kullanılmadan uygulanır, deri altına girmez. Bu nedenle her yaş grubu için uygundur. Bu metot manuel terapi, postür analizi ardından biyomekanik düzeltmeler, duruş ve kaldırma teknikleriyle kişiye özel egzersiz protokollerinden oluşur.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

GTOS Terapinin hiç bir yan etkisi yoktur. Sonrasında kişiye özel planlanan terapötik egzersiz programıyla tedavi kalıcı hale getirilir.

Gtos Terapi Ücretleri Nasıldır?

Terapi ücretleri, şehirden şehire ve tedavi merkezlerinde farklılık gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için benimle bu linkten iletişime geçebilirsiniz. 

Ağrılarınız İçin Gtos Terapiyi Deneyimleyin – %85,6 Başarı Oranı

Uluslararası patent ve sertifikalara sahip olan Gtos Terapi, özellikle klasik tedavilerden sonuç alamamış, inatçı ağrılara sahip bireylere uygulanmış ve memnuniyet oranı %85,6 olmuştur.

Uzman Fizyoterapist GİZEM AHCI        

GTOS Eğitmen Terapist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu