Facebook Pixel

Sıvı Detoksu İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Günlük hayatta kullanılan birçok faktör vücutta toksinlerin birikmesine neden olur. Temizlik malzemeleri, organik olmayan besinler ve çevre kirliliği bunlardan bazılarıdır. Bu durum sindirim sistemine zarar vererek kilo alımına ve başka sağlık sorunlarına da yol açabilir. Sıvı detoksu ile genellikle belirli katı gıdalar, alkol, şeker, glüten ve süt ürünleri gibi ürünler kısıtlanmaktadır. Vitamin ve minimum kalori kaynağı olarak meyve suları ve diğer içecekler takviye edilerek toksinlerden arınmaya çalışılır. Bu süreçte bol su içmek de detoksta önemli bir bileşendir. Şimdi sıvı detoksu nasıl yapılır ve faydaları nelerdir? Gelin bu soruların yanıtlarını inceleyelim…

Sıvı Detoksu Nasıl Yapılır? 

Birbirinden farklı ve sağlıklı sıvı detoksu tarifleri ile güvenli bir şekilde detoks uygulamak mümkün. Ancak birkaç günlük detoksların sizi tüm sağlık sorunlarından kurtarmayacağını da bilmeniz gerekir. Sıvı detoksu için çeşitli sebze ve meyveler konsantre içecek haline getirilir ve bu şekilde tüketilir.

Herkes İçin Uygun mu?

Diyabet, böbrek ve kalp hastalığı olanlar için sıvı detoksu uygun olmayabilir. Özellikle kırmızı meyvelerden oluşan sıvı detoksları daha fazla karbonhidrat içerdiği için kan şekeri seviyesini yükseltebilir. Bu yüzden diyabet hastaları için bu tür detoks içecekler uygun değildir. Sıvı detoksu yaparken tam tahıllılardan oluşan besin grubu büyük ölçüde azaltılır. Bu durum kötü kolesterolün düşürülmesini engelleyebilir. Bundan dolayı kalp hastalarının sıvı detoks beslenme programı uygulaması uygun değildir. Bunun dışında hamile ve emziren kadınlar da detoks uygulamadan önce doktora danışmalarında fayda var.   

Sıvı Detoksu Yapmanın Faydaları

Sıvı detoks tarifleri hızlı bir şekilde ödemlerinden kurtulmak için iyi bir seçimdir. Ödem atıcı detoks suyu içen kişiler, yağ hücrelerinde birikmiş olan toksinleri vücudundan atar. Bundan dolayı kendilerini eskisine göre daha enerjik hissedebilir. 

  • Sıvı detoksu içecekleri içeriğinde bulunan enzimler sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar.
  • Sıvı beslenme sayesinde besinler sindirim sistemi tarafından kolaylıkla emilir. Bu durum hücreleri beslerken bağırsağın dinlenmesini sağlar. Ayrıca kolonda biriken atıkları da dışarı atar.
  • Dolaşımı iyileştirirken, bağışıklık sistemini de güçlendirir.
  • Detoks yapmak kendini tazelenmiş hissetmeni de sağlar.
  • Kandaki antioksidan seviyesini arttırır.
  • Sıvı detoksunun içeriğindeki vitaminler ağız sağlığını da destekler.
  • Özellikle zerdeçal ve zencefil içeren sıvı detoksu tarifleri vücuttaki iltihaplanmayı önler.
  • Sıvı detoks diyeti, hücrelerin iyileşmesine, cildin temizlenmesine ve ruh halinin daha iyi olmasına katkıda bulunur.
  • Sıvı detoks programları vücutla birlikte zihni de temizlemeye yardımcı olabilir.
  • Sıvı detoks diyetleri; daha sağlıklı, daha dengeli olmamızı sağlar. Ayrıca iyi alışkanlıklar geliştirmeye de yardımcı olur.

Sıvı Detoksu ile Ödemlerinden Kurtulmanın Keyfini Çıkar!

Juico’nun sıvı detoksu için hazırlamış olduğu sıvı beslenme paketleri mevcut. Başlangıç, orta seviye ve ileri seviye olmak üzere 3 farklı sıvı detoks paketlerinden birini tercih edebilirsiniz. Başlangıç paketinin kalorisi diğer iki pakete göre daha yüksektir. İlk defa sıvı detoks deneyecek kişiler için de uygundur. Bu paketin içeriğinde; yeşil, kavuniçi, nar çiçeği, chia kırmızı ve zerdeçal latte karışımları var. Orta seviye pakette başlangıç paketinden farklı olarak fit yeşil, sarı ve fit kırmızı içecekler de bulunuyor. İleri seviye pakette ise orta seviyeden farklı olarak yemyeşil içecek var. Bu paketlerin 3 gün boyunca tüketilmesi önerilir.

Sen de birbirinden farklı Juico Sıvı Detoks Paketleri ile tanışmaya ne dersin? Hemen Juico’dan sıvı beslenme paketi satın alabilir ve deneyebilirsin. Ödemlerinden kurtulmak için gerekli olan bütün sağlıklı detoks ürünleri Juico’da seni bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu