Facebook Pixel
Trend

Öfke Kontrolü Sağlamak İçin Öneriler

Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Kendimizi çıkmazda hissettiğimizde, anlaşılamadığımızı hissettiğimizde, engellendiğimizde, tehdit altında hissettiğimizde, mükemmeliyetçi tutumumuz sebebiyle, benliğimize veya bizim için önemli olan şeylere bir saldırı hissettiğimizde öfkelenebiliriz. Bu noktada öfke kontrolü sağlamak için size önerilerde bulundum.

Öfkeye çoğunlukla başka duygular da eşlik eder. Bu duygular; kırgınlık, üzüntü, hayal kırıklığı, yalnızlık, itilmişlik, kaygı, haksızlık, merak, anlaşılamamak olabilir.

Bu videoda ise sizlerle; yoğun öfke duygusuna kapıldığımızda, anlık öfke kontrollerimizi sağlayabilmek için uygulayabileceğiniz kısa, basit ama etkisi oldukça büyük bir teknikten bahsetmek istedim. Yalnız bu teknikteki adımları 1-2 sefer yapmak değil, alışkanlık halinize getirerek bir yaşam biçimi haline getirmeniz oldukça etkili olacaktır. Başta belki hiç yararını görmediğinizi düşünebilirsiniz ancak bu teknik süreklilik gerektirmektedir. Bu sebeple özellikle başlarda içinizde en ufak bir öfke duygusu hissettiğiniz anlarda bile kullanmanızı tavsiye ederim.

Uzman Klinik Psikolog Ece Mengütay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu