Facebook Pixel
Trend

Sarımsaklı Şampuan Faydaları (10 Önemli Etki)

Saç bakımı elbette hepimiz için çok önemli bir unsur. Saç dökülmesi, kepek sorunu, yağlanan, kuru ve yıpranmış saçlar zaman zaman hepimizin karşılaştığı bir problem. Hepimiz bu problemler için sağlıklı bir çözüm yolu aramaktayız. Bugün aklınızdaki o sorulara açıklık getireceğiz. Örneğin; sarımsaklı şampuan saç dökülmesini engeller mi? Saça faydalı mı? Saç diplerine sürülür mü? Sarımsaklı şampuan faydaları nelerdir? gibi soruları detaylı olarak inceleyeceğiz.

Sarımsaklı Şampuan Neden Bu Kadar Önemli?

sarımsaklı şampuan neden bu kadar önemli

Hepimizin bildiği üzere sarımsak, içerisinde bulundurduğu güçlü vitamin ve mineraller sayesinde hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Kuşkusuz bu kadar etkili olan bir besin, elbette cilt ve saç bakımında da önemli role sahiptir. Sarımsağın saç için tercih edilmesinin en büyük etkenlerinden bazıları kalsiyum ve sülfür değerleridir. Tüm bu besin içerikleri aklınızdaki o soruları cevaplar nitelikte bir etkiye sahiptir. Kısacası saça önemli faydaları bulunmaktadır. Peki nedir bu faydalar? Gelin hep birlikte maddeler halinde inceleyelim.

Sarımsaklı Şampuan Faydaları Nelerdir?

sarımsaklı şampuan faydaları nelerdir

Sarımsaklı şampuanın bilimsel olarak bilinen faydaları;

 • C vitamini bakımından zengin olan sarımsak, şampuan olarak kullanıldığında saç köklerine gerekli desteği sağlamaktadır.
 • Saç derisindeki gözeneklerin tıkanmasını engelleyerek saç foliküllerinin temizlenmesine ve güçlenmesine olanak sağlamaktadır.
 • Sarımsaklı şampuan, selenyum açısından oldukça zengindir. Bu sebeple saç köklerini uyararak kan dolaşımını artırmaktadır.
 • İncelmiş saç tellerini önemli ölçüde kalınlaştırıcı etkisi bulunmaktadır.
 • Yıpranan ve yüksek ısıya maruz kalan saçların kuruluğunu gidermektedir.
 • Şüphesiz en büyük problemlerimizden biri kepek. Sarımsaklı şampuan bu problemi önleyerek saç derisini yatıştırmaktadır.
 • Çevresel nedenlerden dolayı meydana gelen kaşıntı sorunlarına karşı etkilidir.
 • İçerisinde bulunan anti – mikrobiyal özelliği sayesinde saç derisindeki zararlı bakterilerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.
 • İçerisinde bulunan çinko, kükürt ve kalsiyum sayesinde saçı beslemektedir.
 • Saçlara hacim, canlılık ve parlaklık kazandırmaktadır.

Sarımsaklı Şampuan Nasıl Kullanılır?

sarımsaklı şampuan nasıl kullanılır

Öncelikli olarak aldığınız ürünün kullanma talimatını detaylı olarak okumanız gerekmektedir. Sarımsaklı şampuanın kullanımı oldukça kolaydır. Kullanım adımlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Saçlarınızın yağsız, kuru ve temiz olduğundan emin olmalısınız.
 2. Sarımsaklı şampuanı saç diplerinize masaj yapacak şekilde uygulayın.
 3. 8 – 10 dakika kadar saçlarınızda kalmasına özen gösterin.
 4. Daha sonra Ilık su yardımıyla durulayın.

Bu işlemleri düzenli olarak uyguladıktan sonra saçlarınızdaki değişimleri izleyin. Unutmayın, her üründe olduğu gibi düzenli ve doğru kullanmakta fayda var.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarımsaklı şampuan kullanmaya karar verdiyseniz ürünü kullanmadan önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmalısınız. Maalesef piyasada bulunan bir çok ürünün nasıl üretildiğine dair hiçbir fikrimiz yok. Kullanacağınız ürün çeşitli kimyasallardan elde edilen bir şampuan olmamalı! Söz konusu bu ürünler saçınıza bir fayda sağlamayacağı gibi hem maddi hem manevi zararlar teşkil edecektir. Çevrenizde daha önce sarımsaklı şampuan kullananlar varsa eğer onlardan ürün hakkında bilgi alarak hareket etmeniz sağlıklı bir adım olacaktır. Hatırlatmakta fayda var; her “sarımsaklı şampuan” fayda sağlayacak diye bir şey yok! Ürün, kalitesi ve saçlarınızın bu ürüne vereceği olumlu tepkiler sonucu ortaya koyacak en temel unsurlardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu