Facebook Pixel
Trend

Enerjimizi Artırmanın Yolları (10 Yöntem)

enerjimizi artırmanın yolları

Hayat zor mu? Olumsuz şeyler yolunuza çok mu çıkıyor? Neden hep kötü şeyler beni bulur diye soranlardan mısınız? Evet, bazen hayat çok kolay olmayabiliyor. Zaman zaman hepimiz kötü ya da olumsuz olaylarla veya kişilerle karşılaşabiliyoruz. Peki, bazıları böyle durumları daha kolay atlatırken, bazılarımız bu durumun içine saplanıp kalıyoruz, çıkamıyoruz. Bu durumda enerjimizi artırmanın yolları devreye giriyor…

Sağlıklı bir zihin, yüksek yaşam enerjisi ve yüksek beden frekansıyla hayatın zorluklarıyla daha kolay mücadele edebiliriz. Çıkış yolunu daha kolay bulabiliriz.

Einstein, ‘Evrende her şey enerjidir, her şey yalnızca bundan ibarettir.’ Diyerek enerjinin evrendeki ve insanlar üzerindeki etkisine vurgu yapmıştır.

Canlı ya da cansız bütün varlıkların olayların, insanların ve nesnelerin enerjisi vardır. Hepsi etraflarına frekans yayarlar. Aynı frekanstaki insanlar ve olaylar birbirini çeker. Yani enerjimiz ne kadar yüksekse ve etrafa ne kadar yüksek frekans yayıyorsak, o ölçüdeki insanları ve olayları kendimize çekeriz.

Paranın, aşkın, sevginin, neşenin, gülmek ve şefkatin enerjisi yüksektir. Bunları hayatımıza çekmek istiyorsak enerjimizi yükseltmeliyiz. Nefret, öfke, kin, kıskançlık, yokluk, küfür, kavga ve bedduanın enerjisi düşüktür. Enerjimiz düşük olduğunda böyle kötü olayları kendimize çekmiş oluruz. Fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar da ortaya çıkmaya başlar.

O halde enerjimizi yüksek tutmak bu denli önemliyse, neler yapmamız lazım ya da nelere dikkat etmemiz lazım sıralayalım. İşte enerjimizi artırmanın bazı yolları…

Enerjimizi Artırmanın 10 Yolu

enerjimizi artırmanın yolları

 • Uyku düzenine dikkat etmek. Erken yatıp, erken kalkmak.
 • Beslenme düzenine dikkat etmek. Doğal ve sağlıklı beslenmek.
 • Daha çok hareket etmek. Günlük yürüyüşler ve yaşa uygun egzersizler yapmak.
 • Kişisel ve ev temizliğine dikkat etmek.
 • Hayal kurmak ve ulaşılabilir hedefler belirlemek.
 • Doğada zaman geçirmek. Yeşil alanlara ufak gezintiler yapmak, fırsat yoksa evde bitkilerle, çiçeklerle meşgul olmak.
 • Gülmeye ve neşeli olmaya daha çok özen göstermek. Bazen kendimizi zorlayarak komik videolar, neşeli şarkılar dinleyerek.
 • Meditasyon ve nefes egzersizleri yapmak. Daha önce yapmadıysanız bir uzmandan ya da internetteki videolardan yardım alabilirsiniz.
 • Bioenerji seansı yaptırmak. Bu hem zihin hem de beden için yenilenme olacaktır. Enerjimizi en çok yükselten yöntem diyebiliriz.
 • Bunların dışında çocuklarla zaman geçirmek, aşık olmak, dans etmek, şarkı söylemek, yeni bir şeyler öğrenmek, sevdiğimiz insanlarla zaman geçirmek de enerjimizi yükseltir.

Enerjimizi Düşüren Şeyler

 • Az uyumak, çok yemek yemek.
 • Alkol, sigara ve hareketsiz yaşamak.
 • Negatif insanlarla zaman geçirmek.
 • Sürekli şikayet etmek.
 • Geçmişte ya da gelecekte takılıp yaşamak.
 • Dedikodu yapmak, küfür ve argo konuşmak.
 • Televizyon, telefon ve bilgisayar başında çok fazla zaman geçirmek.

Bunların dışında birkaç ipucu daha verecek olursak;

Sağlıklı bir zihin ve enerjimizi yüksek tutmak için anda yaşamaya özen göstermeliyiz. Geçmişin pişmanlığı ve gelecek endişesiyle yaşayıp, bugünümüzü mahvetmeyelim. Daha farkında yaşamaya çalışalım.

Otomatik pilotta değil, her yaptığımız şeyi hissederek farkında olarak yapmaya çalışalım. Yemek yiyorken sadece yemek yiyin mesela başka şeyle ilgilenmeyin ya da yürürken sadece doğaya dikkat edin sorunlarınızı düşünmeyin. Kötü bir durumla karşılaştığınızda bunu problem olarak değil durum olarak görün. Durumlar geçicidir. Hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Neden benim başıma geldi diye dövünmek yerine bu durumu nasıl çözebilirim diye sorular sorun. Başkalarının söylediklerine kulak asmayın, bu sizin hayatınız ve nelerin yapılması gerektiğini en iyi siz bilirsiniz. Olumsuz söylemlerin motivasyonunuzu bozmasına izin vermeyin. Değerinizin farkında olun. Kendinize değer verdiğiniz kadar değer görürsünüz. Bugüne kadar üstesinden geldiğiniz sorunları hatırlayın, yenilerini çözecek güç de sadece sizin içinizde. Bunun bilincinde olarak daha coşkuyla yaşayın.

Tertemiz enerjiler sizinle olsun.

Sevgiler…

Kişisel Gelişim Uzmanı Arzu Kızak

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Harika bilgiler bazı yönleri hayatımızın alışkanlıkları olsa da bırakmasi zor güzel makale teşekkürler 👍

 2. Korona gitmeden enerjimiz bunlar ile artar mı dersiniz ? Yinede denemekte fayda var teşekkürler

 3. İhtiyacımız olan şeyler bu değerli bilgiler için teşekkür ederiz sayenizde baya bilgileniyoruz bizlerde 👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu